Silers.pl

Dla domu

System Alarmowy

Alarm domowy jest najskuteczniejszym z rozwiązań mającym na celu zapewnienie bezpieczeństwa w naszych domach. Potwierdzeniem tego mogą być statystyki kryminalne prowadzone przez Policję, czy też firmy ubezpieczeniowe. Jakie czynniki uwzględnić, na co zwrócić uwagę aby alarm domowy był skuteczny i mógł dobrze spełniać swą rolę?

Nowoczesny alarm domowy jest złożoną instalacją, w skład której wchodzi cały szereg elektronicznych urządzeń tworzących spójną całość. Od każdego z tych elementów, sposobu ich doboru i połączenia, zależeć będzie efekt końcowy: skuteczność systemu alarmowego.

System alarmowy bezprzewodowy SATEL Micra do mieszkania w bloku - cena od 800zł

Alarm do domu SATEL Versa od 900zł - średnia cena systemy w domu (Centrala, Kontaktrony w oknach, czujki ruchu) około 2000-2500zł

 

System Monitoringu

W czasach gdy monitorowane są osiedla, miasta, firmy, sklepy kolejnym miejscem do zabezpieczenia są nasze domy. Monitoring domu daje większe poczucie bezpieczeństwa.

Dlaczego warto wprowadzić monitoring do swojego domu?

  • Zapewnia większe poczucie bezpieczeństwa
  • Pomaga zapobiegać wandalizmom, rozbijaniu szyb, malowaniu po ścianach itd.
  • Pomaga zapobiegać kradzieży lub dewastacji samochodu
  • Nagrane materiały mogą pomóc policji w ściganiu sprawców wandalizmu
  • Dzięki instalacji monitoringu możemy także wynegocjować większe zniżki przy wykupie ubezpieczenia majątkowego

Jaki zestaw i elementy dobrać?

Kamery
Najważniejszym elementem naszego zestawu są kamery. Kupując kamerę przemysłową trzeba dobrze określić w jakich warunkach dana kamera będzie pracowała. Kamery w zależności od tego czy będą stosowane wewnątrz czy na zewnątrz, dzielimy na zewnętrzne i wewnętrzne. Trzeba też określić czy kamera będzie pracować w dzień czy w nocy, a może w obu warunkach równocześnie. W obiektach, w których obserwowani są ludzie, towary i pieniądze oraz istnieje konieczność ich identyfikacji, najlepiej sprawdzają się kamery kolorowe. Kolor stanowi dodatkowy element rozpoznania, ułatwia identyfikację zarówno towaru jak i osoby. Przy słabym oświetleniu można stosować kamery z reflektorami podczerwieni, które umożliwiają obserwację nawet w całkowitych ciemnościach. Do obserwacji w nocy najlepiej nadają się kamery czarno-białe lub przemysłowe kamery kolorowe dzień/noc.

Rejestrator cyfrowy
Urządzenia, które służą do rejestracji i odtwarzania obrazu z kamer nazywamy rejestratorami cyfrowymi. przy wyborze rejestratora musimy określić z ilu kamer będzie on nagrywał obraz, może on być 4, 8 lub 16. Rejestratory różnią się jakością nagrywanego obrazu oraz kompresją. Obecnie najlepszą jest H.264, jeżeli zależy nam na tym, aby obraz z rejestratora można było oglądać przez internet musimy pamiętać, aby był on wyposażony w wejście LAN. Dyski twarde o dużej pojemności zapewniają możliwość nagrywania obrazu nawet do kilku lub więcej tygodni. Dzięki opcji przechowywania nagranych materiałów na dysku HDD, możliwe jest dokładne przeanalizowanie wszelkich zaistniałych sytuacji, także tych niespodziewanych i kryzysowych, np. pożar.

Monitor
Nasze nowoczesne systemy monitoringu do biura dostępne są zarówno przez klasyczny odbiornik, monitor komputerowy, jak i też internet czy telefon komórkowy.

 

Zestaw kamer zewnętrznych 4szt., rejestrator, okablowanie - cena od 1800zł

 

 

Telewizja przemysłowa

Telewizja przemysłowa (CCTV) to inaczej monitoring przemysłowy służący do prowadzenia stałej obserwacji wizyjnej za pomocą kamer video podłączonych do rejestratora obrazu i monitora.

Alarmy

Systemy alarmowe to urządzenia, których zadaniem jest zasygnalizowanie próby wtargnięcia do obiektu, lub naruszenia terenu zewnętrznego przez osoby niepowołane lub włamywaczy.

Domofony, Wideodomofony

Domofony i wideodomofony to innowacyjne urządzenia zwiększające poziom bezpieczeństwa domu i posesji w zakresie kontroli dostępu. Proponowane przez nas zestawy czołowych producentów jak: COMMAX, ABAXO, czy UNIFON cechują się niezawodnością, świetnym wyglądem i zaawansowaniem technologicznym.

Bramy

Opis oferty. Bramy garażowe. Bramy wjazdowe.