Silers.pl

Dla firmy

W dzisiejszych czasach każda nowoczesna firma powinna być wyposażona w system monitoringu wizyjnego, który znacznie podwyższa bezpieczeństwo pracy, zapobiega włamaniom i kradzieżom a także umożliwia nadzór nad pracownikami. Zainstalowanie systemu monitoringu firmy jest korzystne zarówno dla pracodawcy jak i też pracowników. Nasze zestawy monitoringu firmy to idealna propozycja dla osób chcących skutecznie zabezpieczyć swój biznes. System monitoringu to najnowocześniejsza ochrona, jaką możesz zapewnić swojej firmie! Zainwestowane środki zwrócą się bardzo szybko!

Co to jest monitoring przemysłowy?

Monitoring przemysłowy jest to system kamer przemysłowych, który monitoruje i rejestruje wszystkie zdarzenia w naszej firmie.

Dlaczego warto wprowadzić monitoring do swojego biura?

  • Umożliwia zdalny podgląd przez internet tego co dzieje się w firmie
  • Pozytywnie wpływa na zaangażowanie i efektywną pracę personelu
  • zapewnia ochronę dokumentów firmowych
  • Zapobiega obecności osób niepowołanych
  • Kontrola nad  frimą niemal zawsze i wszędzie- możliwość zdalnego dozorowania na żywo przez internet lub przez komórkę w technologii 3D!
  • Zdalne dozorowanie zmniejsza równiez koszty związane z dojazdami
  • szybki dostęp do obrazów z kamer w przypadku alarmu
  • Z doświadczenia wynika, że po wprowadzeniu monitoringu znacząco spada liczba włamań i kradzieży

Jaki zestaw i elementy dobrać?

Kamery
Najważniejszym elementem naszego zestawu są kamery. Kupując kamerę przemysłową trzeba dobrze określić w jakich warunkach dana kamera będzie pracowała. Kamery w zależności od tego czy będą stosowane wewnątrz czy na zewnątrz, dzielimy na zewnętrzne i wewnętrzne. Trzeba też określić czy kamera będzie pracować w dzień czy w nocy, a może w obu warunkach równocześnie. W obiektach, w których obserwowani są ludzie, towary i pieniądze oraz istnieje konieczność ich identyfikacji, najlepiej sprawdzają się kamery kolorowe. Kolor stanowi dodatkowy element rozpoznania, ułatwia identyfikację zarówno towaru jak i osoby. Przy słabym oświetleniu można stosować kamery z reflektorami podczerwieni, które umożliwiają obserwację nawet w całkowitych ciemnościach. Do obserwacji w nocy najlepiej nadają się kamery czarno-białe lub przemysłowe kamery kolorowe dzień/noc.

Rejestrator cyfrowy
Urządzenia, które służą do rejestracji i odtwarzania obrazu z kamer nazywamy rejestratorami cyfrowymi. przy wyborze rejestratora musimy określić z ilu kamer będzie on nagrywał obraz, może on być 4, 8 lub 16. Rejestratory różnią się jakością nagrywanego obrazu oraz kompresją. Obecnie najlepszą jest H.264, jeżeli zależy nam na tym, aby obraz z rejestratora można było oglądać przez internet musimy pamiętać, aby był on wyposażony w wejście LAN. Dyski twarde o dużej pojemności zapewniają możliwość nagrywania obrazu nawet do kilku lub więcej tygodni.Dzięki opcji przechowywania nagranych materiałów na dysku HDD, możliwe jest dokładne przeanalizowanie wszelkich zaistniałych sytuacji, także tych niespodziewanych i kryzysowych, np. pożar.

Monitor
Nasze nowoczesne systemy monitoringu do biura dostępne są zarówno przez klasyczny odbiornik, monitor komputerowy, jak i też internet czy telefon komórkowy.

Dla firmy